Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
logo uniqa

Uniqa pojišťovna, a.s.


O pojišťovně

UNIQUA pojišťovna je na našem trhu od roku 1993. Má univerzální pojišťovací licenci a zaměřuje se na pojišťování osob a majetku, a to fyzických i právnických osob. Jediným akcionářem a spoluzakladatelem této pojišťovny je rakouská pojišťovací skupina UNIQUA International Versicherungs-Holding GmbH.

UNIQUA pojišťovna má více než 100 poboček po celém území České republiky. Jde o stabilní pojišťovací ústav.

UNIQUA působí u nás a v Rakousku, dále také v Albánii, Bosně a Hercegovině, Bulharsku, Černé Hoře, Chorvatsku, Itálii, Kosovu, Lichtenštejnsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, Slovensku, Slovinsku, Srbsku, Švýcarsku a Ukrajině.



Povinné ručení

UNIQA pojišťovna nabízí tři typy povinného ručení:

  • pojištění se zákonným limitem 35 mil. Kč pro škodu na majetku a ušlém zisku i na zdraví a životě
  • pojištění s limitem do 50 mil. Kč pro škodu na majetku a ušlém zisku a 60 mil. Kč za škody na zdraví či životě
  • pojištění s limitem 100 mil. Kč pro škodu na majetku a ušlém zisku i na zdraví a životě

S UNIQA získáte 5% slevu za každý rok bez nehody a je tu zdarma základní asistence, které můžete využít 24 hodin denně. Jsou tu i další bonusy.



Havarijní pojištění

UNIQA nabízí havarijní pojištění:

  • KASKO: Kryje škody vzniklé na vašem vozidle v případě, že způsobíte sami nehodu. Obsahuje i pojištění proti odcizení vozu či jeho součásti, rozbití skla, živelní škody atd. Můžete si zvolit kompletní variantu, havarijní variantu, která se zaměřuje na nehody, škody způsobené pádem věcí na auto a živelní škody. Třetí variantou je odcizení. Ta vás chrání proti odcizení vozu, ale i před živelními škodami.
  • KASKO Max: Je pouze pro vybrané značky vozidel a týká se jen nových vozidel. Klient má s tímto produktem nárok na pojistné plnění ve výši pořizovací ceny svého vozidla v případě jeho totální škody, a to po dobu jednoho roku (KASKO MAX 12), 2 let (KASKO MAX 24) nebo tří let (KASKO MAX 36).

Obě havarijní pojištění vám umožní využít služeb základní asistence UNIQA a pojí se slevami a bonusy. Kromě samostatného povinného ručení a havarijního pojištění nabízí pojišťovna ještě varianty pojištění:

  • SPECIAL: Jde o povinné ručení se zákonnými limity pojištění vozidel proti krádeži a škodám způsobeným živli.
  • OPTIMUM: Jsou zde limity 50 na věcné škody a ušlý zisk a 60 mil. Kč na následky na zdraví a při usmrcení, havarijní pojištění a pojištění sedadel a zavazadel.
  • MAXIMUM: Má maximální limity a je nejkomplexnější.


Možnosti připojištění

Doplňkové pojištění se zaměřuje především na skla, zavazadla, sedadla a asistenční služby.


Povinné ručení kalkulačka