Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
logo slavia

Slavia pojišťovna, a.s.


O pojišťovně

Tato pojišťovna má tradici od roku 1868 a její historie je spjatá s počátky pojišťovnictví u nás. Po svém založení se pojišťovna prudce rozvíjela. Tento rozvoj byl přerušen znárodněním rokem 1945.

Od roku 2006 je vlastníkem Slavia pojišťovny Capital Management. Strategie firmy je zaměřená na pojišťování korporátních klientů a občanů. Pojišťovna se snaží zavádět stále nové produkty.

Od roku 2008 poskytuje Slavia povinné ručení. V tom samém roce byla pojišťovna oceněna certifikátem ČSN QMS ISO 9001:2001. Sídlo společnosti je v Praze a pojišťovna má po České republice kolem 200 poboček.Povinné ručení

Slavia pojišťovna rozlišuje povinné ručení pro fyzické osoby a firmy. Při výpočtu ceny pojistného zohledňuje pojišťovna objem válců vozidla, věk provozovatele, typ provozovatele, účel provozu a také počet sedadel ve vozidle.

Pro osobní pojištění:

  • POV ZÁKLAD: Limity pojistné plnění pro škody na zdraví i na věcech a ušlém zisku je 35 mil.Kč.
  • POV PROFI: Limity pojistného plnění pro škody na zdraví i na věcech a ušlém zisku představuje 100 mil.Kč. Je zde zdarma služba SLAVIA ASSISTANCE - k poruše i k nehodě.

Povinné ručení má četné bonusy – především za bezeškodní průběh jízdy, za další auta v rodině, nákladní vozidla od 3,5 t do 12 t starších šesti let, za používání zimních pneumatik atd.

Pro firemní pojištění:

  • POV ZÁKLAD: Limity pojistného plnění pro škody na zdraví i na věcech a ušlém zisku tu je 35 mil.Kč.
  • POV PROFI: Limity pojistného plnění pro škody na zdraví i na věcech a ušlém zisku činí 100 mil.Kč. Jsou zde asistenční služby SLAVIA ASSISTENCE zdarma.

Slevy jsou tu podobné jako u povinného ručení fyzických osob. Navíc jsou tu slevy za zemědělské techniky, nákladní vozidla a slevy pro zemědělce.Havarijní pojištění

I u havarijního pojištění si můžete zvolit variantu pro fyzickou osobu či pro firmu. Slavia pojišťovna vám poskytne havarijní pojištění osobního vozidla, užitkového vozidla do 3,5 t, nákladního vozidla a tahače, traktoru, pro přívěsy a návěsy a motocykly.

Pojišťovna vám nabízí dva produkty:

  • All risk: Kryje škody vozidla pro případ náhlého zničení nebo poškození v důsledku havárie, živelného nebezpečí, vandalismu a odcizení vozidla nebo jeho části. Platí po celé Evropě.
  • částečná havárie

Základní spoluúčast je volitelná – 5% či 10%, u vandalismu 20%, u pojištění nestandardní výbavy 10% a čelní sklo a úrazové pojištění je bez spoluúčasti.Možnosti připojištění

U Slavia pojišťovny si můžete sjednat tato doplňková pojištění: živelní pojištění vozidla, pojištění čelního skla, pojištění všech skleněných oken, pojištění zavazadel ve vozidle, pojištění úrazu řidiče, pojištění asistenčních služeb.


Povinné ručení kalkulačka