Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Povinné ručení porovnání a srovnání cen 2022


Povinné ručení, neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je upraveno zákonem a je povinné pro každého majitele auta, který ho využívá k jízdě po pozemních komunikacích. Povinné ručení je ochranou při ztrátě, která vznikne v důsledku dopravní nehody. Platí se z něj za škody vzniklé na voze a zdraví druhého účastníka nehody.

Pojišťovny si samy určují sazby povinného ručení a promítají do něj různá kritéria. Těmi nejčastějšími je objem motoru, výkon motoru, hmotnost auta, stáří auta, způsob užití auta, trvalé bydliště majitele auta, počet měsíců bez nehody, použití zimních pneumatik atd. Cenu povinného ručení také ovlivňuje limit plnění, tj. částka, do které za Vás pojišťovna uhradí způsobenou škodu. Její minimální výše je dána zákonem a činí 35 milionů korun. Nejvyšší možná částka je 100 mil.Kč.
Co když si povinné ručení nepořídím?

Každý vlastník nebo spoluvlastník motorového vozidla, které je zapsané v registru vozidel, je podle zákona č. 168/1999 Sb. povinen uzavřít povinné ručení. V opačném případě mu hrozí pokuta od 5 000 Kč až do výše 40 000 Kč. Za zvlášť nepříznivých okolností hrozí majiteli vedle pokuty i zákaz řízení na dobu jednoho roku. Tuto zákonnou povinnost musí majitel splnit i v případě, že vlastní vozidlo s SPZ, které už aktivně nepoužívá.

Povinné ručení má však především své výhody. K tomu, abyste si je uvědomili, stačí zažít první dopravní nehodu. Povinné ručení poskytne majiteli vozidla finanční pomoc v případě, že provozem svého vozidla způsobil škodu. Významná je i pojistná ochrana viníka dopravní nehody před nároky poškozeného. Nárokovaná částka za škody na zdraví a na věcech může přesáhnout i hranici milionu korun. I při menších částkách si však uvědomíte, jak je dobré mít sjednané povinné ručení.

Jaké škody povinné ručení hradí

Z povinného ručení jsou hrazeny škody vzniklé na zdraví nebo usmrcením a to včetně nákladů na léčení zraněných, škody na věci a náklady nutné na jejich odstranění, škody odpovídající ušlému zisku a náklady účelně vynaložené na právní zastoupení poškozeného. Škody způsobené druhé osobě povinné ručení pokrývá do výše sjednaného limitu. Minimální výše limitu je ze zákona stanovena na 35 000 000 Kč. Veškeré finanční nároky poškozeného nad tento limit musí majitel vozidla hradit ze svého. Zákonné pojištění se nevztahuje na škody způsobené na vlastním vozidle nebo zdraví.K tomu je nezbytné mít uzavřené havarijní pojištění. Pro ty, kteří jezdí do zahraničí vlastním dopravním prostředkem, je důležité, že povinné ručení se vztahuje i na škody způsobené v zahraničí. Z tohoto důvodu je nutné mít sebou na cestách zelenou kartu, kterou vám vydá Vaše pojišťovna.

Mějte na paměti, že škodu pojišťovna uhradí poškozené osobě vždy, ale v případě, že jste řídili pod vlivem alkoholu, porušili jste zákaz řízení nebo Vaše vozidlo neprošlo technickou kontrolou, bude pojišťovna celou částku vymáhat.Jaké vybrat povinné ručení?

Povinné ručení nabízí na zdejším finančním trhu mnoho pojišťoven, a protože si stanovují různá kritéria, vyplatí se každému jiný produkt. Jak vybrat, které pojištění by pro Vás bylo tím ideálním, když každá pojišťovna přirozene prohlašuje, že to právě ona má zaručeně nejlevnější povinné ručení na trhu? Naši pojišťovací specialisté Vám pomohou. Bereme v potaz všechny důležité parametry a zjistíme, který produkt je pro Vás skutečně tím nejvýhodnějším.

Navíc vyjednáváme s pojišťovnami o cenách, snažíme se sjednat pro své klienty co nejnižší sazby a nejpohodlnější podmínky. Podařilo se nám získat výrazné slevy, které dosahují až 70%. Sami se můžete přesvědčit.

Akční ceny pro každého!

V roce 2022 jsme pro Vás opět přichystali zajímavé akční ceny. Porovnejte své současné sazby s těmi, které Vám nabízíme v naší kalkulačce povinného ručení. Není snad zbytečné platit více?