Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
logo kooperativa

Kooperativa pojišťovna, a.s.


O pojišťovně

Kooperativa pojišťovna, a.s. představuje druhou největší pojišťovnu na českém trhu a spadá pod Vienna Insturance Group, které je jednou z předních pojišťovacích skupin ve střední a východní Evropě. Sídlí ve Vídni a působí v Rakousku, Albánii, Bělorusku, Bulharsku, České republice, Estonsku, Gruzii, Chorvatsku, Lichtenštejnsku, Litvě, Lotyšsku, Maďarsku, Makedonii, Německu, Polsku, Rumunsku, Rusku, na Slovensku, v Srbsku, Turecku a na Ukrajině. Itálii a ve Slovinsku.

Kooperativa pojišťovna, a.s. byla založená v roce 1991. Stala se první komerční pojišťovnou na území tehdejšího Československa.

Kooperativa pojišťovna, a.s. představuje univerzální pojišťovnu zaměřující se na velký záběr služeb. Najdete tu všechny standardní druhy pojištění. Soustředí se na fyzické osoby, drobné podnikatele, ale i velké korporace.Povinné ručení

Při kalkulaci pojistného zohledňuje Kooperativa pouze objem motoru. U této pojišťovny si můžete sjednat dva základní tarify povinného ručení. Jsou jimi:

  • Standard: Pojišťovna kryje škody na majetku ve výši 35 mil.Kč. Škody na zdraví a případně usmrcení člověka kryje ve výši 54 mil.Kč. V rámci tohoto povinné ručení můžete využívat i asistenčních služeb zdarma. Je to např. odtah do vzdálenosti 50 km, uchování vozidla do 10ti dnů zdarma na území České republiky.
  • Benefit: Zde je limit ručení do výše 70 mil.Kč pro škody na majetku i pro škody vzniklé na zdraví či na životě člověka. Rozsah asistenčních služeb je tu stejný jako u varianty „Standard“ s tím rozdílem, že pojišťovna hradí odtah do vzdálenosti 75 km.


Havarijní pojištění

Havarijní pojištění Kooperativy má více variant. Jsou jimi:

  • PARTNER: Produkt je určen pro podnikatele, kteří si tak mohou pojistit firemní vozidla, různá speciální vozidla, návěsy či přívěsy, autobusy a motorky. Pojištění se vztahuje na škody způsobení poškozením či zničením vozidla. Klient si dále může zvolit, zda chcete platnost povinného ručení pouze v ČR, ČR + sousední státy či po celé Evropě.
  • GLOBAL: Produkt je určený pro nepodnikatele. Kombinuje pojištění týkající se vozidla, tj. povinné ručení, havarijní pojištění a dodatková pojištění. Je určeno užitkovým vozidlům do 3 500 kg. Můžete si vybrat ze tří variant - havárie, odcizení a částečná havárie.
  • TANDEM: I tento produkt spojuje povinné ručení a havarijní pojištění. Je určen pro vozidla do 3 500 kg a platí pro celou Evropu. Můžete si vybrat, zda se pojištění budete vztahovat na odcizení a poškození působením přírodního živlu či na kompletní variantu havárie.


Možnosti připojištění

Kooperativa také nabízí dodatkové připojištění, a to: pojištění čelního skla, úrazové pojištění, pojištění asistenčních služeb, pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla, pojištění právní ochrany pro fyzické osoby, asistenční program “Pomoc při nehodě“.


Povinné ručení kalkulačka