Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  

Havarijní pojištění


Je třeba mít na paměti, že povinné ručení Vám sice zaplatí škody na vozidle majitele, kterému způsobíte autonehodu, ale pokud chcete, aby byla škoda zaplacená i vám, musíte si zřídit havarijní pojištění, které se zaměřuje především na škody vzniklé dopravní nehodou, ale také pokrývá ztráty vzniklé vandalismem či krádeží.

Důležité je zvážit, zda se vám havarijní pojištění vyplatí. Pokud máte staré auto, tak nejspíše ne. Pokud však vlastníte nový vůz, nebo má váš automobil velkou hodnotu, je pojištění na místě. Havarijní pojištění nabízí Allianz pojišťovna, AXA pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Česká pojišťovna, ČSOB Pojišťovna, DIRECT Pojišťovna, Generali Pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna, Kooperativa pojišťovna, Slavia pojišťovna, Triglav pojišťovna, UNIQA pojišťovna a Wüstenrot pojišťovna.

Podoba havarijního pojištění se odvíjí od konkrétní pojišťovny a většina pojišťoven má v arzenálu několik produktů. Můžete tak pojistit svůj automobil proti požáru, krupobití, působení blesku, pádu kamení, tlaku sněhu atd. Různá jsou i připojištění. Většina pojišťoven vám nabídne asistenční služby, připojištění skel, připojištění zavazadel, připojištění náhradního vozu.


Sjednáním výše zmíněných často nabízených připojištění tak pokryjete širší rejstřík možných rizik. Finální produkt, který si nastavíte na míru, pak slouží ke krytí škod vzniklých dopravní nehodou, odcizením či poškozením celého vozidla nebo jeho části, vandalismem i živelnou pohromou, jakou může být požár, vichřice, sesuv půdy, záplavy, povodně, tlak sněhu, krupobití, pád kamení a dokonce i výbuch vozidla.

Pojistné plnění

V případě pojistné události získáte od pojišťovny finanční částku. Její výše závisí na podmínkách sjednané smlouvy o havarijním pojištění. V případě dopravní nehody nastává pojistné plnění, pokud nehodu zavinil řidič havarijně pojištěného vozidla. V případě zavinění nehody druhou stranou je škoda hrazena z povinného ručení viníka dopravní nehody. Nedojde-li za určité období k žádné pojistné události, majitel vozidla získává od pojišťovny bonus.

Jak sjednat havarijní pojištění online

Nabízíme Vám možnost vybrat si a uzavřít havarijní pojištění z pohodlí domova. Naši makléři znají výhody pojištění u jednotlivých pojišťoven a poradí Vám, u které pojišťovny je havarijní pojištění nejvýhodnější právě pro Vás. Sjednáme Vám pojištění přímo na míru a za příznivou cenu, která Vás mile překvapí. Při sjednání havarijního pojištění online není nutná fyzická kontrola vozidla na pobočce. Po sjednání pojištění Vám zašleme instrukce, jakým způsobem a z jakých úhlů vozidlo nafotit pro doložení aktuálního stavu. Pokud nemáte digitální fotoaparát, můžeme nafocení domluvit na nejbližší pobočce vybrané pojišťovny.