Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
logo ceska pojistovna

Česká pojišťovna, a.s.


O pojišťovně

Česká pojišťovna, a.s. představuje univerzální pojišťovnu, která má v České republice dlouholetou tradici. Byla založena již v roce 1827. V této době se zaměřovala na služby v oblasti požárního pojištění nemovitostí. Od roku 1991 je největší pojišťovnou u nás. Česká pojišťovna je součástí nadnárodní finanční skupiny Generali PPF Holding B.V., která je společným podnikem PPF Group a Assicuraziony Generali.

Zaměřuje se na životní i neživotní pojištění. Své produkty nabízí i různě velkým podnikům. Pro ně má především pojištění průmyslových a podnikatelských rizik. Česká pojišťovna, a.s. získala mnohá ocenění. Má maximální možný rating, který je možné získat v České republice. V letech 2004 a 2006 byla ČP pojišťovnou roku v prestižní soutěži MasterCard Banka a průzkumy ukazují, že pro lidi je nejdůvěryhodnější značkou.Povinné ručení

Povinné ručení uhrazuje škody vyplývající z tohoto produktu. Česká pojišťovna dále na sebe bere vyjednávání s cizí pojišťovnou, zajistí vám odtah vozidla a náhradní vozidlo po dobu opravy vašeho poškozeného auta.

Povinné ručení si můžete vybrat z těchto tří variant:

  • Start: Limity plnění u věcných škod a ušlého zisku je do 35 milionů, stejně jako limit pro plnění při škodě na zdraví. Náklady právní ochrany činí 10 000 Kč.
  • Standard: Limity pojistného u věcných škod i škodě na zdraví činí 50 mil.Kč. Náklady právní ochrany jsou do výše 10 000 Kč.
  • Exclusive: Jsou zde oba limity krytí ve výši 100 mil. Kč a 20 000 Kč na náklady právní ochrany.

Pojišťovna vám dále nabízí různé bonusy. Patří sem především započtení bonusu od nejlepšího řidiče v rodině, úrazové pojištění řidiče, standardní bonus za řízení bez nehody, extra bonus ČP ve výši 5% za bezeškodní průběh povinného ručení po dobu alespoň 36 měsíců, 5% sleva z havarijního pojištění a asistenční služby pro všechny účastníky nehody.Havarijní pojištění

Havarijní pojišťovna vám nabízí 3 varianty havarijního pojištění. Jsou jimi:

  • All risk (všechna rizika)
  • Havárie a živel
  • Odcizení a živel

Zaměření výše uvedených variant vyplývá z názvů. Sjednáte-li si u České pojišťovny havarijní pojištění on-line, získáte slevu 10%. Navíc také automatický získáte možnost využít asistenční službu POHODA Klasik či POHODA Special. Pro dobré řidiče, kteří nezpůsobují autonehody, tu je také až 50% bonus, které si mohou přinést dokonce i z předchozího pojištění.

U nejširší varianty havarijní pojištění získáte zdarma pojištění trvalých následků úrazu nebo smrti úrazem dopravovaných osob.Možnosti připojištění

V rámci pojištění vozidla si můžete nechat připojistit čelní sklo, všechna skla, úraz řidiče, úraz dopravovaných osob, zavazadla a věci osobní potřeby, asistenční službu POHODA Special (lze využít i pro případ poruchy) a asistenční službu POHODA SOS (nejširší varianta asistence).


Povinné ručení kalkulačka