Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním tohoto webu s jejich používáním souhlasíte.   Více informací  
logo axa

AXA pojišťovna, a.s.


O pojišťovně

AXA pojišťovna a.s. působí v České republice od roku 1995. Svůj současný název má od roku 2007. Předtím vystupovala pod názvem Winterthur pojišťovna a.s. AXA pojišťovna, a.s. se zaměřuje na pojištění vozidel (povinné ručení, havarijní pojištění), penzijní připojištění, pojištění bydlení, ale také se soustředí na spořicí účty a možnosti investic.

Skupina AXA má klienty po celém světě, především v západní Evropě, Severní Americe a na Dálném východě.Povinné ručení

AXA pojišťovna vám pojistí každé osobní a lehké užitkové auto do hmotnosti 3,5 tuny. Může mít však max. 9 sedadel a nutné je přidělení registrační značky v České republice. Pojistit si lze i přívěs za osobní auto do 750 kg.

Povinné ručení od AXA vám poskytuje i praktické výhody navíc. Patří mezi ně odemknutí v případě zabouchnutí klíče v autě, přivezení benzínu, stane-li se vám, že cestou dojde, výměnu kola při defektu a asistenční služby zdarma.

Podle limitu krytí dělíme povinné ručení na:

  • Axa Standard: 35 mil.Kč za škody na majetku, 35 mil. Kč za škody na zdraví
  • Axa Standard Plus: 70 mil.Kč za škody na majetku, 70 mil. Kč za škody na zdraví


Havarijní pojištění

Havarijní pojištění u AXA pojišťovny vám umožní získat finanční náhradu škod v případě nehody, ale i krádeže, živelné události či vandalismu. Můžete si také vybrat míru spoluúčasti, která je 2%, 5% nebo 10%. Od toho se odvíjí cena havarijního pojištění.

V rámci havarijního pojištění vám AXA zaručí:

  • pojištění na obecnou cenu: Pojišťovna pojišťuje nová vozidla na novou cenu a ojetá na cenu obecnou, což je obvyklá hodnota vozidla v daném čase a místě.
  • nízké požadavky na zabezpečení vašeho vozidla: Nemusíte mít v rámci havarijního pojištění drahé zabezpečovací prvky.
  • administrativně-právní pomoc jako součást pojištění: Pojišťovna vám pomůže při sporu s autoservisem, problémy s policií, úřady, ale také při ztrátě dokladů.
  • pomoc v nouzi na cestách bezplatně po 24 hodin denně: Pomáhá vám řešit různé komplikace na cestách.


Možnosti připojištění

S AXA pojišťovnou si můžete sjednat úrazové připojištění pro každou přepravovanou osobu, připojištění skel v případě jejich poškození, zničení a krádeže. Připojistit si můžete také zavazadla, asistenci a právní asistenci KOMFORT.


Povinné ručení kalkulačka